Aktuality
Na výrobu důlních pažin vezmou chlapy ze šachet
12.12.2014Pažiny využívané v revíru pro zajišťování stropů či boků důlních děl uviděl Zdeněk Zápalka poprvé jako učeň v roce 1969 s příchodem do lisovny tehdejšího národního podniku Válcovny plechu. Nyní je před penzí a se stejným sortimentem se setkává stále na postu technologa společnosti Tahokov – Technotron. Firmy, jež hodlá při výrobě zaměstnat i lidi odcházející z OKD!
„Společnost OKD je takřka po celou dobu své existence trvalým partnerem naší firmy datující vznik do roku 1969. Rekordní objemy v podobě přibližně dvanácti tisíc tun tahokovu za rok jsme na šachty dodávali na přelomu 70. a 80. let minulého století. Důlní pažiny tvoří i v současné době nejdůležitější část naší produkce. Děláme je s rozměry 1200 na 1000 a 1000 na 800 milimetrů,“ přiblížil Zápalka.
Za studena zpracovávaných – tažených a shora lisovaných – plechových tabulí zamířilo za více než pětačtyřicet let do revíru OKD tolik, že by poskládané v řadě obkroužily zeměkouli. „Ještě by pět tisíc kilometrů zbylo. Celková délka tahokovu dodaného na šachty podle našich odhadů totiž činí neuvěřitelných pětačtyřicet tisíc kilometrů,“ podotkl jednatel Tahokov – Technotronu Tomáš Mischinger.
Frýdecko-Místecká společnost je i jednou z prvních, která se zapojila pro projektu Nová šichta. „Za předpokladu dlouhodobé spolupráce s těžaři a rozšíření strojního vybavení vázaného částečně právě na výrobu pro doly jsme schopni nabídnout až pět pracovních pozic. A to právě zaměstnancům opouštějícím OKD,“ informoval zástupce ředitele Rostislav Tkáč.
Nabídku dělat operátora hutní druhovýroby/zámečníka v Tahokov – Technotronu podle něj už dostal důlní pracovník z ČSM. „Zájemci však musí projevovat vůli a ochotu přijmout zásadní změnu své životní situace i nové podmínky. A co za to? Solidní ohodnocení, příspěvky na stravování i penzijní spoření, možnost odborného profesního růstu, odměny či jiné benefity,“ upozornil Tkáč.